İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Google Sıralama Yükseltme Yöntemleri – 3

Bundan önceki yazımızda Backlink stratejisi hakkında elimizden geldiğince bilgi vermeye çalışmıştık. Bu yazımızda ise tanıtım yazılarının önemi hakkında bilgilere yer verilecektir.

Tanıtım Yazısı Nedir, Nasıl Alınmalıdır?

Tanıtım yazısı, blogunuzla alakalı (ürün, site vb. tanıtım) başka bir web sitesinde süresiz olarak yayında kalan bilgilendirici makaleye denmektedir. Makale içerisinde kabul edilecek düzeyde sitenize link çıkışı (max. 2 adet öneriyoruz) yapılarak hem backlink hem de ziyaretçi kazanımı elde edebilirsiniz.

Webmaster’lar tarafından backlink’e oranla göreceli olarak az riskli olduğu için tanıtım yazısı daha fazla tercih edilmektedir.

Tanıtım Yazısı Alırken Neleri Dikkat Edilmeli?

  1. İster 5 adet isterseniz 100 adet tanıtım yazısı hizmeti alın ama hepsinin özgün ve kaliteli içerik olmasına dikkat ediniz.
  2. Makale uzunluğunu en az 350 kelime olması uygundur.
  3. Bir adet makalede yalnızca bir adet siteye çıkış yapıldığından emin olun.
  4. Tanıtım yazısı içerisindeki link çıkışlarının yalnızca anasayfa’ya yönelmemesine özen gösteriniz. Alt linklerin önemini unutmayınız.
  5. Yalnızca kelime grupları üzerinden sitenize çıkış yapmayın. siteadi.com veya siteadi.com/alt-link/ kullanınız.
  6. Yayınlanmış olduğunuz makalelerin yalnızca seo için değil ziyaretçiler için olduğunu unutmayın. Makalenin özenle yazılmasına dikkat edin. Bilgilendirici, imla kurallarına uygun ve okunabilir olmasına önem gösterin.
  7. İçeriğinizi zenginleştirmek adına video, resim kullanmayı düşünebilir ve anahtar kelimelerinizi bold,  italik, altı çizgili ve renkli yapabilirsiniz.
  8. Tanıtım yazısı hizmeti alacağınız sitenin kaliteli olması önemlidir. Böylelikle sıralamaya girerek, trafik kazanmanızı sağlar.
  9. Tanıtım yazısının yayınlanacağı sitenin sosyal medyada etkin olması ve linkinizi paylaşması faydalı olacaktır.
  10. Makaleleriniz konu dağılımını site içeriğinize göre farklılaştırmanızı öneriyoruz. Diyelim ki seo ile alakalı bir blogunuz var almış olduğunuz tanıtım yazıları;

*”Seo nedir”, “seo analizi”, “seo neden gereklidir” vb. gibi aranan kelime grupları hakkında bilgilendirici makaleler yazarak yayınlatmanız faydalı olacaktır.

Sonuç olarak google; kendini sitenizin tanıtımı için ne yapmanız gerekiyorsa, sıralama kazanmak için de aynı standartları uygulamanızı istemekte. Şu çıkarımı da yapabiliriz, mesela ortak akıl için mantıklı olan ne ise google’da sizden bunu istiyor. Seo için yapmamız gereken google’ın bizden ne istediği değil objektif olarak düşündüğümüzde mantıklı olanı uygulamak. Örnek olarak;

Son birkaç senede uygulanan spam güncellemelerinden önce, sıralama kazanmak için kestirme ve hoş olmayan yoldan anahtar kelime birçok yerde (meta tag, tanıtım yazıları, site içeriği ve backlink alımlarında) gereksiz kullanılırdı. Şimdi düşündüğümüzde o zaman için bile mantıksız ve ziyaretçiye yarar sağlamayan strateji olduğu herkesin ve bizim de malumumuzdur.

Tanıtım yazısını bir reklam olarak düşünün ve reklam nasıl yapılması gerekiyorsa tanıtım yazılarını da o doğrultuda hazırlayın zaten bilgilendirici bir makale olacaktır. Google’ın bunu sizden istemesine aslında gerek yok.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
Okumasını istediğin başka biri var mı?

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Secured By miniOrange