İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Seo Nedir?

Seo Nedir, Ne İçin Yapılır?

SEO, Search Engine Optimization kelimelerinin kısaltması sonucunda oluşmuştur. Türkçesi Arama Motoru Optimizasyonu‘dur.

Kavramın tarihine baktığımızda ise ilk defa 2006 yılında Rohit Bhargava tarafından ortaya atıldığını görüyoruz.

Peki bu kavram tam olarak ne anlama gelmektedir?

Neredeyse her evde, iş yerinde hatta cep telefonlarımızda bile internet bulunmaktadır. Hal böyle olunca günümüzde herkes tabiri caizse sörf yapmaktadır.

Salt olarak internet başında sitelerden sitelere gezmekle kalmayıp aynı zamanda alışveriş yapıyor, bilgi paylaşımı içerisinde bulunuyoruz. Böylece her gün büyümekte olan bir ekonomi ortaya çıkmaktadır. İşte tam bu noktada SEO etkisi gerçeği ile karşı karşıya kalıyoruz. Arama motorlarından (google, bing, yahoo) ilk sıralarda olan sitelerin rağbet görmesi seo etkisini arttırmaktadır.

Yukarıda da kısaca bahsedildiği gibi seo; arama motorlarında organik bir şekilde yani reklam vermeden siteleri ilk sayfaya ya da sıraya getirmek için kullanılan çözümdür.

Peki siteleri nasıl yükseltiriz? Ayrıca yükselme garantisi var mıdır? 

Google her geçen gün kendini geliştirerek adeta kullanıcı dostu kimliğine bürünmüştür. Yani sıralamalara kaliteli, orijinal içerikli siteleri yada blogları çıkarmaktadır. Yapmanız gereken en önemli şey insanların ihtiyaçlarını içeriğinizde barındırmak. Böylece Google’da yükselmenin en önemli temel taşını öğrenmiş olduk. KALİTELİ İÇERİK

En önemli temel taş olan kaliteli içerik ile beraber yapılması gerekenleri daha sonralar da detaylı şekilde ele alacağız.

Doğru adımlar atıldığı zaman tabii ki sıralamalara girmeniz olasıdır. Ama unutmayın bu o kadar da kolay değil!

Okumasını istediğin başka biri var mı?
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir